VIZITKA

Harakiri

PLATFORMA HARAKIRI

Kulturní platforma Harakiri funguje od pátku 13. ledna 2017, kdy jsme uspořádali první literární čtení Harakiri Czurakami v Kině Cineport na starém Provoze Hlubina. Od té doby se uskutečnilo více jak 30 stejnojmenných večerů po celé ČR, vydali jsme sborník Harakiri (2018) a založili webový portál hrkr.cz, kde najdete původní texty mladých autorů a autorek, ale také eseje, recenze nebo novinky. Cílem platformy je podporovat začínající literární tvůrce a poskytovat jim prostor pro prezentaci jejich děl. Součástí Harakiri večerů bývají i hudební vystoupení nebo Performance.

Web Instagram Facebook
Inverze

FESTIVAL INVERZE

Literární a hudební festival Inverze pořádáme na přelomu srpna a září. Její první ročník se uskutečnil v roce 2018. Od té doby se stala uznávaným a oblíbeným mezinárodním festivalem. Inverze se koná v Kulturním centru Provoz, ale také v Centru PANT nebo Antikvariátu a klubu Fiducia.

Web Instagram Facebook
Luft

FESTIVAL LUFT

Audiovizuální festivalu Luft pořádáme od roku 2020 v úzké spolupráci s Fakultou umění Ostravské Univerzity. Dramaturgie Luftu je zaměřená na světelné, zvukové a videomappingové instalace. Festival se odehrává na přelomu srpna a září.

Web Vigvam

NAKLADATELSTVÍ BÍLÝ VIGVAM

Vigvam založili dva Provozáci Jan Dvořák a Vasilios Chaleplis na začátku roku 2020. Doposud vydali 11 knih, včetně oceňovaného debutu Nely Bártová Na konci chodby je ráno (2021).

Web Instagram Facebook
Galerie Provoz

GALERIE PROVOZ

Galerii provozujeme od roku 2020 v prostoru velkého schodiště propojujícího celou budovu kulturního centra. Její součástí je také část věnovaná pouze videoartu. Galerie Provoz je častým místem výstav studentů Fakulty umění Ostravské Univerzity. Kurátory galerie jsou Jakub Černý, Hynek Chmelař a Dominika Goralská.

Instagram

ATELIÉRY PROVOZ

Trojice ateliéru v 2. patře vily. Od července 2023 budou podnájemníky ateliérů Korobushka Records, Rádio Ostravan a Beáta Navaro.