Zabiť Františka | Dominik Prok

SOBOTA 25.11.2023

ZAČÁTEK 20:00

Zabiť Františka

Zabiť Františka je slovenský alt-folkový písničkář, který ve své tvorbě kĺoubí indie-pop a česko-slovenský folk. Výrazným prvkem je jeho teskný a podmanivý hlasový projev podtrhující intertextuální bohatou lyrickou čast hudby. V březnu 2021 vydal eponymní debutové album, v současnosti pracuje na jeho pokračovaní.
 
   
 
 

Dominik Prok

Dominik Prok (52 hertz whale) vydal nedávno (nehlučnou) sólovou desku, která je vyvrcholením jeho dlouhodobějšího snu o samostatné umělecké realizaci. Album there is no rescue mission, we are safe je slovenskou odpovedí na tradici amerického či britského písničkářství, kterého je Proky velkým fanouškem a obdivovatelem. Nejedná se však o bezduchou kopii. Je upřímnou výpovědí jedné životní kapitoly, se kterou se vyrovnává po svém. Hudbou.
Název alba there is no rescue mission, we are safe je odkazem na báseň nebo sérii veršů, která zní v jeho oblíbeném mini-seriálu/příběhu, Station 11, který vznikl podle knižní předlohy Emily St. John Mandel. "There's nothing you can't survive, because there's nothing that you will not do."... "What was lost in the collapse: almost everything, almost everyone, but there is still such beauty." Takže to zní správně. Je to kousek naděje v samovytvořené dystopii.
Dominik Prok je hudobník a spevák narodený vo Vranove nad Topľou, ktorý zomrie v New Yorku.
- Renát Khallo
 
   
 
_____________________

Kulturní centrum Provoz podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.