Všetuly Sfinx | Lessle | Pam Risourié (FR)

STřEDA 1.5.2024

ZAČÁTEK 20:00

Všetuly Sfinx

Tento český pár klame. Začíná tiše, kombinuje kytarové struny s bicími téměř ambientním způsobem, blízkým post-rocku – někdy matematicky jako Mogwai, někdy jazzověji, jako nějaká želva –, až, aniž bychom si všimli narůstajícího napětí, nastává okamžik spalování, který vše zahalí do obrovské zvukové vlny. To vše plné groovů!

  

Lessle

Nekonvenční hudební experiment, spontánní a nepředvídatelné dialogy basy, kytary, bicích, občas doplněný jednoduchou linkou syntetizátoru zkoumající dekompozici tradičních hudebních stylů a následné složení do nových neobyčejných zvuků a textůr. Výsledná eklektická složenina je hravá zabávná a plná překvapení. V kapele účinkují členové patole/smích hyen/skrze řeku/panic room/.

 

Pam Risourié (FR)

Lidi je často popisují jako Sludge Pop nebo Bedroom Pop pro metalisty. Pam Risourié stojí na pomezí vlivů dreampop, slowcore, grunge, post-rock a black gaze. Za dobu svého fungování vydali 3 EP, které pomalu definovaly jejich vlastní svět. Minulý rok v březnu pak konečně vypustili LP Days od Distortion. Svými nežnými distorted stěnami bere posluchače na plavbu do krajů kolidujících mozkových vln a obláčků a plní mokré sny každého shogaze fanouška. Kapela za sebou pestrou škálu koncertů po legendárních štacích, se jedná o podniky Trabendo, La Boule Noire, Petit Bain v Paříži, či předskakování kultovní kapele Galaxie 500. A kdo , kdy si tady zase odskočí.

    

 

_____________________

Kulturní centrum Provoz podpořilo SMO Ostrava a MKČR.