Uvedení básnických sbírek: Jan Horský & Elena Pecenová

SOBOTA 9.12.2023

ZAČÁTEK 18:00

Přijměte pozvání na autorské čtení Jana Horského a Eleny Pecenové při jehož příležitosti budou uvedeny jejich nové básnické sbírky, které vyšly v nakladatelství Adolescent. Večerem provede básník a pedagog Roman Polách.
 
Jan Horský se představí se svojí básnickou sbírkou Fosfény a Elena Pecenová s básnickou sbírkou Na cestu zpět si zapínám skryté titulky.


Jan Horský

 Poprvé spatřil světlo světa v roce 2000 a pochází z Dubé u České Lípy. Nestuduje český jazyk a literaturu na FFUK ani jiný z oborů. Pracuje v Muzeu Literatury jako programový produkční. Poezii publikovalx v Psím Víně, na webu Revue Prostor, na Teletextu, v queer antologii Toto je môj coming out (Adolescent, 2022), Inku a jiných zinech. Občas si uveřejní neveršovaný text kulturní publicistiky. V roce 2022 získalx zvláštní cenu poroty v Literární soutěži Františka Halase a v roce 2023 debutovalx v nakladatelství adolescent básnickou knihou Fosfény a zinem JXN.
 
 

Elena Pecenová 

Narodila se v roce 1994. Vystudovala na Akademii výtvarných umění v Praze obor Intermedia a zabývá se performativním uměním a textem. V roce 2019 získala zvláštní cenu poroty v Literární soutěži Františka Halase a také se stala držitelkou prémie ve slovenskočeské soutěži Básne SK/CZ. Publikovala ve stejnojmenném sborníku, na kulturních webech i časopisecky. Mezi lety 2020 a 2021 vedla časopis Psí víno. V roce 2022 jí v Nakladatelství AVU vyšel básnický debut s názvem Jako bych očima fotografovala stále ty stejné snímky. Na konci listopadu tohoto roku jí vyjde kniha druhá a to v nakladatelství Adolescent s názvem Na cestu zpět si zapínám skryté titulky. Žije v Pardubicích.
 

_____________________

Kulturní centrum Provoz podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.