Urbicyd (PL) | Slavenkust (PL) | Marne

PáTEK 2.2.2024

ZAČÁTEK 20:00

Urbicyd 

Nova horda z wroclavskeho CRK. Dalo by se říct, že se jedná o wroclasky allstar band. Tvoří ho lidi mimo jiné z kapel Infekcja, Stregesti, Flux, Zatrata, Skorupa. Tahle parta ví co chce a taky to umí předat posluchačům. Kytary bourají blány ušních šroťáků, bubny šlapou ve zběsilém tempu a vokály jen podporují celé to nefalšované šílenství. Mene tekel ufarsin – naechovany d-takt rawpunk jako ze žurnálu.

 

Slavenkust 

Čerstvá krev z polského města Bielska-Biała. Slavenkrust je rozhodně jedna z nejaktivnějších mladých kapel na polske scene současnosti. Zároveň to ale nejsou žádní nevyhraní zajdové. Loni si třeba zahráli na Obscene Extreme Festivalu. Jejich dílo stojí na crustu, grindu i d-beatovym základě. Odborná veřejnost zaškatulkovala kapelu do kategorie crust violence, ale obrázek si raději udělejte sami.

 

Marne 

Striktní DIY kapela je poskládána z členů skupin Hibakusha a Paula Priesta z The Owl. Nekompromisní kytarový sound, na klik přesná basa i bubny člověka doslova pohltí. Tenhle hardcore band místní provenience se s ničím nepáře a na stagi ze sebe stříhá cokoli, co ho zrovna sere. Ať je to to politická situace, debilita stádní mentality nebo neutěšený hlad po konzumu. Equality – Freedom – Love – Peace – Anarchy. Go vegan.

 

_____________________

Kulturní centrum Provoz podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.