Tomáš Palucha | le_mol (AT)

SOBOTA 4.11.2023

ZAČÁTEK 20:00

Tomáš Palucha

Přibližně deset let fungující parta s fluidním osazenstvem. Atmosféra, kterou tahá z nástrojů je jako melancholická lahůdka okořeněná tápáním, hledáním a bouřemi. Hmatatelný zvuk vycházející z hardcoru nepoutají žádné žánrové klece. Hudba kapely se tak točí v náznacích stoneru, reggae i no wave. Tomáš Palucha by ale klidně mohli sloužit jako tvůrci soundtracku k filmům Jima Jarmusche. Mottem je zde otevřenost všemu a všem. Co dál? Kytary, sago, bubny a někdy víc. Kapela letos vydala novou desku Rauš.

   


le_mol (AT)

Vídeňské duo, které se nebojí kombinovat post-cokoli s čímkoli. Hudba plyne v post-rockovém duchu, ale nebojí se odbočit z jeho časté jednotvárnosti. Výsledkem je hypnotická sprcha rozevlátých noisových múrů, které občas protnou i synťákové kudrlinky nebo překvapivě nařezané kytary. le_mol údajně hrají rockovou muziku, tak se přijďte přesvědčit, jak jim to jde. Bude to okouzlující.

   

_____________________

Kulturní centrum Provoz podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.