SUNNBRELLA

PONDěLí 31.7.2023

ZAČÁTEK 20:00

SUNNBRELLA

Poslední červencový večer navštíví prostory Provozu nadaný muzikant David Žbirka se svým projektem Sunnbrella. David žije již několik let v Londýně, kde hledá kýženou inspiraci, vlastní osobitý styl i taje světové scény, které hlavní město Spojeného království bezesporu nabízí. To se mu také daří, neboť letos vydal vybroušené debutové album Heartworn a konečně se rozhodl plody své práce osobně odprezentovat během minitour, během kterého zavítá i k nám.

Oproti dříve vydaným singlům se dílo malinko vzdálilo počáteční lo-fi estetice, přičemž si však stále uchovává svůj autentický a velice hřejivý atmosférický zvuk. Heartworn oplývá zasněným popově-rockovým charakterem, jenž má blízko k počinům kapel jako Slowdive, My Bloody Valentine, ale i The Smiths nebo Wild Nothing. Publikum tak vtáhne vír spletitého moře různorodých nálad, zvuků a příjemně zčeřené frekvenční pěny. Skladby v sobě nesou mnoho kytarových vrstev, nehlučných něžných válů a přívětivých synťáků. Autor se rovněž nebojí předávávat hromadu silných emocí, v nichž hledá lidská napojení, ale také mu není protivné vypovídat o selhání a stavu zmatení.

Vážení posluchači, zapište si do svých chytrých zařízení datum 31. července, protože vás čeká něco jedinečného. 

_____________________

Kulturní centrum Provoz podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.