sinks | Neue Welt ZRUŠENO PRO NEMOC

PáTEK 8.12.2023

ZAČÁTEK 20:00

sinks

Pokud by se jednalo o sportovní tým, na tabuli by svítilo domácí. Adoptivní provozáci sinks vydali novou desku born into this only to get through this a bylo by mrzuté, kdyby ji nepřijeli zahrát domácímu publiku. Kapela ve svém novém počinu neubrala nic ze své bezprecedentní zběsilosti. Naopak, otáčky jsou v červených, bubínky šlapou, kytara noisuje a basa jede. Vlny se střídají jako kvílení zdánlivého industriálního chaosu. Stále je v tom ten nádherný hněv a čistá energie, kterou nejde nemilovat.

   

Neue Welt

Další z čerstvých objevů domácí scény. Čtveřice Neue Welt v sobě spojuje odkaz tuzemského undergroundu s tím nejaktuálnějším, co přinesla světu britská nezávislá scéna, v jejich intenzivních epických skladbách se potkávají Psí vojáci s Black Country, New Road i sugestivním písničkářstvím à la Jeff Buckley. Naléhavost se zde snoubí s experimentem, který ale stále respektuje tradici. Po singlu Johanna a EP Kudzu letos vydali taky debutové album V Nebi Je Zle.

   
_____________________

Kulturní centrum Provoz podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.