sinks | Hothouse | Dead Leaf Echo

PáTEK 31.5.2024

ZAČÁTEK 20:30

sinks

Pokud by se jednalo o sportovní tým, na tabuli by svítilo domácí. Adoptivní provozáci sinks vydali už minulý rok desku born into this only to get through this a konečně ji přijedou zahrát domácímu publiku. Kapela ve svém novém počinu neubrala nic ze své bezprecedentní zběsilosti. Naopak, otáčky jsou v červených, bubínky šlapou, kytara noisuje a basa jede. Vlny se střídají jako kvílení zdánlivého industriálního chaosu. Stále je v tom ten nádherný hněv a čistá energie, kterou nejde nemilovat.

   

 

Hothouse

Mezinárodní skupina Hothouse vznikla v hlavním městě Moravského markrabství Brně, ale později přesídlila do Prahy, kde ničí aparaturu dodnes. Toto šestičlenné těleso putuje éterem na vlně nasrané punk 'n' rollové energie v novějším nezávislém županu; při poslechu si matně vzpomenete na kapelu Ought, české harcovníky Vellocet Roll nebo na „cynické“ album Bad Music For Bad People od The Cramps. Palivem Hothouse je naléhavý chraplák, sténání trubky, hlučné kytarové aranže a skvělá rytmická sekce. Na kontě mají EP Light Was Brighter (2022) a mnoho nezapomenutelných koncertů.

   

 

Dead Leaf Echo (USA)

Tahle brooklynská parta osciluje mezi sytnťáky, zasněnými kytarami i post-rockovými stěnami hutného zvuku. Jejich singly najdete pravidelně v hitpárádách nezávislích rádii CMJ. Dvakrát hráli v ranní show KEXP 'John in the Morning'. Dead Leaf Echo procestovali během posledních let několikrát severoamerický kontinent i Evropu. I tak jde o jedinečnou šanci vidět kapelu, která spolupracovala s legendami hudebního průmyslu jako je třeba sound engineer 'My Bloody Valentine' Guy Fixen. Moc jiných šancí mít asi nebudete.

   

 
___________________

Kulturní centrum Provoz podpořilo SMO Ostrava a MKČR.