Rutka Laskier | The Queues | Fyasco

PáTEK 1.12.2023

ZAČÁTEK 20:00

Rutka Laskier

Skupina v našich končinách prakticky legendární statut. Kapela servíruje silný emohardcorový zážitek jak hudebně, tak textově. Posluchač si tedy užije nejenom pořádný náser výborné kytarové muziky, ale zároveň může nasát i frustrovaná, či rozhněvaná slova o společnosti. Texty ale mnohdy není na koncertech slyšet, takže jich pár vyšlo jako básnické sbírky. Na chvíli se zdálo, že to kapela zabalí, ale ke vší radosti se to nakonec nestalo. Být vámi ale neváhám, každý koncert může být poslední.

   

 

The Queues

Kapela nefalšovaných garážníků ze Znojma u nás zahraje vůbec poprvé. Hudbou se linou vlivy starého punku a již naznačeného garage rocku. Silně zkreslená kytara protíná éter po vzoru pradávných Black Rebel Motocykle Club nebo The Black Keys, ale tohle duo jakoby bylo na steroidech. Už dlouho jsme neměli na Provozu tak nevybíravou rockovou dobrůtku.

  

 

Fyasco

Elektrizující duo trenčínských harcovníků, které si libuje v temných hutných kytarách a ironických textech. Na kanálech svůj žánr označují jako metalfetamin a jejich dílo tomu odpovídá. Hudba poznamenaná hc/metal/rock/whatever se točí na kolotoči uprostřed rozbouřeného moře, ze kterého skáčou mořské panny z pekla, aby si taky trochu zakřepčily v kotli. Bude to kvalita, bude to muzika.

  

_____________________

Kulturní centrum Provoz podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.