Omni Selassi | Zhasni

STřEDA 11.10.2023

ZAČÁTEK 20:00

Omni Selassi (CHE)

Představte si příliš malé auto, ve kterém se neustále někdo vrtí, dokola zvoní telefon, jenž nemůžete najít a zároveň v něm hrají dva bubeníci. Takový pocit pravděpodobně získáte při prvním poslechu švýcarské kapely Omni Selassi. Repetitivní rytmy s občasnými výkřiky blíže nespecifikovaných zvuků na krautrockové základně ale fungují nesmírně zábavně. Podivně disharmonické noisy kytary se snaží chytit jeden z rytmů, který zrovna převládá a nad tím vším se krčí jemný hlas, který jakoby zadržoval smích. Skladby jsou hypnotické a plné různých překvapení a legrácek. Něco takového jste pravděpodobně nikdy neslyšeli, ale měli byste.

   

 

Zhasni

Zkušený kvartet s frekvenčním apetitem nevybouřeného oceánu. Kapela ohýbá prostor pomocí hlučných kytar a hypnotických rytmů. Zde platí, že méně je někdy více. Instrumenty bez zpěvu a čistá radost z hudby téměř rituálního přesahu. Skupina jakoby reflektovala celou násilnou povahu vesmíru a snažila se ji ze sebe dostat. Žánrově balancuje na pomezí experimentu, acidu, noisu a shoegazu. Mimochodem, k poslechu toho moc kromě koncertu nenajdete.

 

_____________________

Kulturní centrum Provoz podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.