Narozeniny A2 v Ostravě: CTIB | DŸSKO | I love 69 Popgejů | kittylinda

PáTEK 13.10.2023

ZAČÁTEK 18:00

A2 kulturní čtrnáctideník je tu už osmnáct let

– a to chce pořádnou oslavu! Podpořte svůj nejoblíbenější kulturní časopis na benefičním večírku. Oslavme společně naše narozeniny 13. října v Ostravě v klubu Provoz!


CTIB 

Disco-ego-punk. Žánr, který vymyslel a provozuje jediný člověk na světě. Daniel Stibor alias CTIB je oblíbený rožnovský pankáč a učitel. Ve svých textech se věnuje převážně společensko-politickým tématům, nelichotivým veřejným kauzám a enviromentalismu. Zároveň je v nich cítit také mezilidské vztahy a toxicita, jež z nich mnohdy plyne. Hudba je směsí ironizující  výpovědi a klasického punku. Veškeré nástroje si CTIB na deskách nahrává / programuje sám.

   


DŸSKO

Bohaté menu beatů pro všechny, co napočítají do čtyř jedině ve stoje. Tváře známé z Orinoko, Zhasni nebo Swimming Sloth objevily na DIY scéně další bílé místo – experimental-bondage-disco-mašťáctví-noise-punk-rave-soft-porn-techno. Lehce obskurní příchuť taneční muziky doprovázená všemi nástroji spektra. Kdo to neviděl, ten by měl.

  


I love 69 Popgejů

Stálice hudebního neprůmyslu, která funguje víc než deset let. Jejich muziku definuje vehementní smělost, která se nebojí bodnout do jakéhokoli vosího hnízda. Dílo odráží hudební pokleslost, přičemž humorně-ofenzivní texty sálají nebývalou upřímnou otevřenost. Originalita a svoboda tvorby je u Popgejů neohraničená a jen tak se neokouká. Údajně elektropunkoví teroristé.   

   


kittylinda (Gin&Platonic)

Djka, dramaturgině, provozačka a členka labelu Gin&Platonic do vás na závěr pustí svůj našlapaný setík. Tracklist bude obsahovat to nejlepší i nejhorší, co se kde urodilo. Někdy něžné jindy obskurní beaty, hromady tance a nespoutané energie. Ideální závěr oslavy pomyslné plnoletosti magazínu A2.


vstupné: 200,- (cash only)


Debata Boj o město

Před večírkem se koná také debata nad jedním z čísel čtrnáctideníku A2 Boj o město. Proto v 18 hodin dorazte do galerie PLATO, kde si budeme v návaznosti na toto téma povídat. Co znamená „právo na město“? Jde o samozřejmou věc nebo si toto právo musíme vybojovat? Jak svoje práva bránili občané v minulosti a co je ohrožuje v současnosti? Debata se pokusí odpovědět nejen na tyto obecné otázky, ale především vztáhnout je i na situaci v Česku a obzvlášť v ostravském regionu.
 
Debatující: Alžběta Medková, Magdaléna Michlová, Martin Strakoš

_____________________

Kulturní centrum Provoz podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.