mat213 | Bols/Slob

PáTEK 27.10.2023

ZAČÁTEK 20:00

MAT213

Kontroverzní postava, která už nějakou dobu dělí českou alternativní scénu. Hudebně vychází z rapu i popu. Někteří mata213 považují za digitálního písničkáře, ačkoli se to může zdát z podstaty věci nemožné. Právě takové označení je ale venkoncem nejpřesnější. Silně elektrizovaný pop je mixnutý s decentním mluveným slovem a jemným vokálem. Pozitivní náboj skladeb občas zrazují kousavé texty, které se dotýkají obyčejných věcí, stavů i vztahů. À propos: laureát cen Apollo a Vinyla 

   

 

Bols/Slob

Producent, skladatel a raper, který byl dříve známý pod jménem Bols, ve své hudbě vaří hromadu chutných žánrů a postupů. Tvorba je protnutá vlivem britské (post)klubové scény, PC hudby i industriálu. Bols/Slob si zakládá na autenticitě a energickém vystupování, které bourá strohé kamenné zákony. Rap se střídá se zpěvem, vzduchem létají efekty a najednou následuje ponor do ambientu ve vší jeho strohé komplexnosti. Prostě, nadupane.

   


_____________________

Kulturní centrum Provoz podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.