Laokoon | Blue Uandi

SOBOTA 27.1.2024

ZAČÁTEK 20:00

Takřka rezidenční duo Laokoon vydadlo novou desku DOPING a poleje ji společně s experimetnálními Blue Uandi v našich útulných prostorách.

Blue Uandi

České popové duo oscilující mezi písničkářstvím, klubovou hudbou a experimentální elektronikou. Kluci ale mají solidní zkušenosti taky s jinými žánry – třeba jazz, prog-rock i tradiční skladatelství. Jejich dílo je protnuto rozmanitými zvukovými krajinami, které jsou založené na vlastním smyslu pro úžas a konstantním proudu stále nových obšírných lidských emocí. Blue Uandi taky často spolupracují s umělci z hudební i vizuální oblasti, aby podpořili svou mnohotvárnou identitu a vdechli život své umělecké vizi. Diváky – tedy vás – čeká něco opravdu speciálního.

   

Laokoon

Prorocká rapová lázeň se vrací s novým albem. Laokoon začínali na silně abstraktních textech, které se do jisté míry udržely i v nejnovějším počinu. Naše uši tak mají stále na talíři obraty hraničící s genialitou. Duo zároveň disponuje naprosto bezprecedentním zvukem, který působí jako multifrekvenční masáž pro každou šedou kůru. Živá vystoupení pak šlapou jako dobře namazané atomové hodiny, při kterých člověk zapomene na pojetí času i prostoru. „To, že nerozumíš, neznamená dada.“

   

 

_____________________

Kulturní centrum Provoz podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.