Filmový klub: Rewind & Play

NEDěLE 8.10.2023

ZAČÁTEK 19:30

O PROJEKTU

Ve filmovém klubu promítáme snímky, které v multikinech neuvidíte. Vidět u nás můžete díla výjimečná pro své audiovizuální zpracování, indie skvosty i experimenty. Vždy se jedná o filmy nevšední a jako by z jiného světa.
 
Tentokrát budeme promítat dokument Rewind & Play.
 

Rewind & Play

V prosinci 1969 zakončil legendární jazzový pianista a skladatel Thelonious Monk své evropské koncertní turné vystoupením v pařížském Salle Pleyel. Před vystoupením byl pozván do francouzského televizního pořadu, aby v intimním prostředí zahrál a odpověděl na několik otázek. Na základě nově objevených záběrů z tohoto interview režisér Alain Gomis (FÉLICITÉ) odhaluje rozpory mezi Monkem a moderátorem Henrim Renaudem, jehož bezděčně banalizující přístup sálá „běžně tolerovaným“ rasismem a vykořisťováním, které v hudebním průmyslu obecně převládá. Fascinující dokument ze zákulisí oplývá mimořádnými, zřídka viděnými výkony. Snímek Rewind & Play nabízí jedinečnou příležitost vidět Monka tak, jak ho viděl málokdo.

65 min | režie Alain Gomis | 2022

 

_____________________

 
Filmový klub probíhá nepravidelně v Kulturním centru Provoz. V létě bude mít pauzu a vrátí se na podzim. Dramaturgem klubu je Tomáš Slunský (Gin&Platonic, Kamera Oko). Najdete nás na adrese Kostelní 24. Filmový klub doposud probíhal v klubu v 2. patře, tentokrát však budeme promítat v přízemních prostorách baru a klubu NOX, kde budou mít přístup pouze návštěvníci klubu.