Filmový klub: Dry Ground Burning.

NEDěLE 29.10.2023

ZAČÁTEK 19:30

O PROJEKTU

Ve filmovém klubu promítáme snímky, které v multikinech neuvidíte. Vidět u nás můžete díla výjimečná pro své audiovizuální zpracování, indie skvosty i experimenty. Vždy se jedná o filmy nevšední a jako by z jiného světa.
 
Tentokrát budeme promítat film Dry Ground Burning.

 

DRY GROUND BURNING

Léa (Léa Alves Silva) se právě vrací z vězení domů do brazilské favely (slumu) Sol Nascente, kde kontaktuje svou nevlastní sestru Chitaru (Joana Darc Furtado) –  neohroženou vůdkyní ženského gangu, který krade a rafinuje ropu z potrubí a prodává benzín tajné síti motorkářů. Gang neustále brojí proti tvrdému autoritativnímu režimu Jaira Bolsonara a nakonec zabírá ulice jako akt politického odporu. Dry Ground Burning je provokativní portrét dystopické Brazílie, v němž se mísí dokument s narativní fikcí a jinými žánrovými prvky. Joana Pimenta a Adirley Queirós (Byla jednou jedna Brazílie) nabízejí jedinečnou vizi možné budoucnosti země.

153 min | režie Joana Pimenta, Adirley Queirós | 2022

Vstupné: 100,- (pouze hotovost)

_____________________

 
Filmový klub probíhá nepravidelně v Kulturním centru Provoz. V létě bude mít pauzu a vrátí se na podzim. Dramaturgem klubu je Tomáš Slunský (Gin&Platonic, Kamera Oko). Najdete nás na adrese Kostelní 24. Filmový klub doposud probíhal v klubu v 2. patře, tentokrát však budeme promítat v přízemních prostorách baru a klubu NOX, kde budou mít přístup pouze návštěvníci klubu.