FESTIVAL LUFT 2023 – VIDEOMAPPING

PáTEK 1.9.2023 – SOBOTA 2.9.2023

ZAČÁTEK 21:00

O FESTIVALU

Jde o 4. ročník multižánrového audiovizuálního LUFTu, který pořádá Kulturní centrum Provoz ve spolupráci s Fakultou umění Ostravské univerzity. Festival je zaměřený na prezentaci současných umělců pracujících s novými médii, s videem, fotografií, instalací nebo různými digitálními tvůrčími projevy a postupy. Současně LUFT nabízí také různé experimentální hudební a zvukové projekty reagující na letošní téma Cyklus. Videomapping bude probíhat v pátek a sobotu 1. a 2.9. od 21:00.

 

VEČERNÍ MAPPING NA BUDOVU PROVOZU

Letos jsme v rámci videomappingové sekce oslovili ústecký kolektiv phonon.crew, který se rekrutuje z místní Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Ve složení Polina Khatsenka (mʊdʌki), Jan Krombholz, Petr Hanžl a Vojtěch Radovský připraví umělci site-specific audiovizuální live set, využívající dva projektory a vícekanálovou zvukovou instalaci.

Phonon~crew a Vojtěch Radovský

Kolektiv audiovizuálních umělců se sídlem v Ústí nad Labem, který je úzce spjatý s lokální Fakultou umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, se zaměřuje na experimentální elektronickou hudbu, sound art a současnou elektroakustickou hudbu. Aktivními členy Phonon~crew jsou Polina Khatsenka, Jan Krombholz a Petr Hanžl, kteří se kromě výzkumu zvuku věnují také tvorbě eventů, festivalů, workshopů a rezidencí, na které zvou umělce z celé Evropy. Charakteristickými rysy jejich produkce jsou site-specific přístupy a využívání vícekanálových zvukových instalací.

Vojtěch Radovský je audiovizuální umělec, který v současné době studuje na FUD UJEP v Ústí nad Labem v ateliéru Time-based media. Dominantním prvkem v jeho tvorbě je velkoformátový pohyblivý obraz a zvuk. Díla zahrnují specifický způsob čtení, čímž zapojují diváka jako aktivního účastníka. Jeho umělecká práce se také zaměřuje na propojování hudby a digitálního obrazu v audiovizuálních performancích.

 

Vstupné je dobrovolné.

_____________________

Kulturní centrum Provoz podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

 Ilustrační foto z předchozícho ročníku

Ilustrační foto z předchozícho ročníku