FESTIVAL LUFT 2023 – AMBIENTNÍ FARSKÁ ZAHRADA

NEDěLE 3.9.2023

ZAČÁTEK 14:00

O FESTIVALU

Jde o 4. ročník multižánrového audiovizuálního LUFTu, který pořádá Kulturní centrum Provoz ve spolupráci s Fakultou umění Ostravské univerzity. Festival je zaměřený na prezentaci současných umělců pracujících s novými médii, s videem, fotografií, instalací nebo různými digitálními tvůrčími projevy a postupy. Současně LUFT nabízí také různé experimentální hudební a zvukové projekty reagující na letošní téma Cyklus. Ambientní koncert proběhne 3.9. od 14:00 v nově opravené Farské zahradě.

 

AMBIENTNÍ ODPOLEDNE VE FARSKÉ ZAHRADĚ

Symbolickým zakončením festivalu LUFT bude nedělní odpoledne ve Farské zahradě, kde se budou odehrávat ambientně laděné koncerty s využitím vícekanálové zvukové instalace. Vystoupí brněnské indie alt-popové duo Lishkee, dále svou tvorbu představí skladatelka a zvuková umělkyně Natálie Pleváková a nakonec zahraje původně ostravský autor experimentální elektronické hudby Lišaj.

Lishkee
(14:00)

Lishkee je indie alt-pop projekt Viktórie Šmídové a Radima Kocourka s DIY přístupem. Zvuk Lishkee charakterizují elektronické beaty s kytarami a jazzově zabarvený zpěv. Žánrově se pohybují mezi jazzem, indie psychedelií a dream popem. V roce 2017 vydali demo album Layers, které bylo nominováno v kategorii debut roku na slovenských Radio_Head awards. V 2018 se se singlem Distortions dostali do finále Startéru Radia Wave, díky čemu dostali příležitost si zahrát na slovenském festivalu Pohoda.

 

Natálie Pleváková
(15:00) 

Skladatelka a zvuková umělkyně Natálie Pleváková absolvovala studium multimediální kompozice na JAMU v Brně. V současnosti působí na nezávislé a experimentální hudební scéně. Ve své práci se zaměřuje na kompoziční strategie elektronické hudby v postdigitální éře a také na hledání inovativních přístupů k tvorbě a poslechu zvuku. Natálie vytváří kompozice, které se dotýkají různých médií, a často spolupracuje v oblasti divadla a audiovizuálního umění.

Lišaj
(16:00)

Mikuláš Odehnal vystupující pod pseudonymem Lišaj je původně ostravský elektronický hudebník, jehož hudba je založená na dronových texturách, field recordings, podpořená pomalými rytmy, utopeným vokálem a zahalená do mlžného oparu. Atmosféra na pomezí snu a reality. Obě jeho desky Szara a Mezina vyšly na pražském labelu Genot Centre.

Vstupné je dobrovolné.  

_____________________

Kulturní centrum Provoz podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.