Festival INVERZE 2023 – ROLE

úTERý 29.8.2023

ZAČÁTEK 20:00

ROLE NA INVERZI


Festival Inverze přinese již tradičně velká literární jména. Od prvního ročníku si však dramaturgie dává záležet také na kvalitním hudebním lineupu a tento ročník není výjimkou. Úterní večer rozezní výtečná kapela ROLE.

Skupina rezonuje českým hudebním rybníkem relativně dlouho. Jejich prvotina „RÁNA“ (2016) vzbudila zasloužený rozruch, neboť vnesla do naší kotliny osobitou porci alternativního rocku. Skupina si zakládá na téměř básnickém pojetí lyriky a propracovaných hudebních postupech, ve kterých lze najít stopy matadorů, jako jsou Priessnitz či Umakart. Po šesti letech je na spadnutí nové album, které by mělo vyjít ještě před začátkem festivalu. Druhý inverzní večer se tak stane dějištěm jednoho z prvních koncertů po vydání zbrusu nových skladeb.

 

_____________________

Inverzi pořádá spolek Provoz, který spravuje i stejnojmenné kulturní centrum. Festival finančně podpořilo Statutární město Ostrava a Ministerstvo kultury. Kulturní centrum Provoz podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.