Festival Inverze 2023 – Panenské plameny

PONDěLí 28.8.2023

ZAČÁTEK 21:00

PANENSKÉ PLAMENY NA INVERZI


Festival Inverze přinese již tradičně velká literární jména. Od prvního ročníku si však dramaturgie dává záležet také na kvalitním hudebním lineupu a tento ročník není výjimkou. Inverzní pondělí tedy zakončí skupina Panenské plameny (alternativa, psychadelie, Beskydy).

Kapela se dala dohromady kolem roku 2017 v Kopřivnici, odkud si také nese notnou dávku své poetiky. Jejich druhé album Herostratus (2022, Korobushka Rec.) rozráží prostor různými zvukovými experimenty, které kombinují rozličné žánry, zajímavé kytarové aranže a náladu devadesátkového undergroudnu. Plameny plápolají tak, jak by zněly Beskydy Janáčkovi a Bezručovi, kdyby po nich putovali v současnosti. Skupina doslova zažehne hudební program festivalu.

 

_____________________

Inverzi pořádá spolek Provoz, který spravuje i stejnojmenné kulturní centrum. Festival finančně podpořilo Statutární město Ostrava a Ministerstvo kultury. Kulturní centrum Provoz podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.