Festival Inverze 2023 – HOTHOUSE | BIBIONE

PáTEK 1.9.2023

ZAČÁTEK 22:30

HOTHOUSE A BIBIONE NA INVERZI


Festival Inverze přinese již tradičně velká literární jména. Od prvního ročníku si však dramaturgie dává záležet také na kvalitním hudebním lineupu a tento ročník není výjimkou. Páteční večer bude je doslova našlapaný.

Mezinárodní skupina Hothouse vznikla v hlavním městě Moravského markrabství Brně, ale později přesídlila do Prahy, kde ničí aparaturu dodnes. Toto pětičlenné těleso putuje éterem na vlně nasrané punk 'n' rollové energie v novějším nezávislém županu; při poslechu si matně vzpomenete na kapelu Ought, české harcovníky Vellocet Roll nebo na „cynické“ album Bad Music For Bad People od The Cramps. Palivem Hothouse je naléhavý chraplák, sténání trubky, hlučné kytarové aranže a skvělá rytmická sekce. Na kontě mají EP Light Was Brighter (2022) a mnoho nezapomenutelných koncertů.

 

Nařezané post-punkové DIY trio Bibione potěší každého fandu hlasitých syrových kytar, minimalistické basy a strohých rytmů. Kapela se s tím prostě vůbec nesere, je to jednoduché, je to hlasité, sarkastické a hlavně zk*r@eně funkční. Zpěv občas zabloudí do vod příjemného hrdelního řevu, který jen podporuje syrový pocit poctivého nášupu. Živá vystoupení jsou barvitou směsí rozhněvané upřímnosti. Diskografie skupiny obsahuje singl Kafe je kyselý (2021), eponymní album Bibione (2021) a EP Quattro Formaggi (2023).

 

_____________________

Inverzi pořádá spolek Provoz, který spravuje i stejnojmenné kulturní centrum. Festival finančně podpořilo Statutární město Ostrava a Ministerstvo kultury. Kulturní centrum Provoz podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.