FESTIVAL INVERZE 2023 – CRINGE PRINCE | LEAFUR | SPEKTRUM

SOBOTA 2.9.2023

ZAČÁTEK 21:45

CRINGE PRINCE, LEAFUR A SPEKTRUM NA INVERZI


Festival Inverze přinese již tradičně velká literární jména. Od prvního ročníku si však dramaturgie dává záležet také na kvalitním hudebním lineupu a tento ročník není výjimkou. Sobotní večer bude ve znamení nekompromisní rapové a taneční muziky.

Cringe Prince je představitel moderního rapového trubadúrství, který si bere na mušku společenské jevy českého veškerenstva. Texty často evokují noc, město, lekce geometrie na telefonních displejích i mentální rozklady – to vše zahaleno do příjemného nadhledu a podpořeno rozmanitými beaty kombinující starší i novější hip-hopové vlivy. CR je zkrátka člověk, který žije, koná ale i pozoruje a bojuje s apatickým zeitgeistem svým osobitým způsobem. Dle referencí navíc udělá kalbu i z vody, takže je ideálním adeptem na poslední inverzní večírek.

LEAFUR [HAZE, SINUS, 0+KK] je DJ a producent, původně silně ovlivněný lo-fi scénou, který se posunul k tvrdším odnožím electra a techna. Jeho tvorba se dá popsat jako eklektická artilerie s prvky kolotočové hudby. Věnuje se rovněž pořádání akcí, kdy společně s Haze boys dělá eventy jako Playground, Neo Tokyo, či Haze. Momentálně sídli v Ostravě, kde jednou měsíčně pořádá Sinus ve sklepeních Docku.

SPEKTRUM je kolektiv svobodomyslných djs s láskou k různým žánrům elektronické muziky, kteří občas vystupují sólo i dohromady po lokálních štacích. O taneční afterparty se postarají v následujícím složení.

Hyňa Jahoda
je nejlepší přítel člověka, archivář ostravské bohémy, nadaný marketér a DJ. Éter sobotní noci posvětí minimal technem, new beatem a EBM.

Uncxeme
Rozmanité sety Andrey Matwikov aka Uncxeme se akce od akce liší. Společnými jmenovateli jsou však žánry deep reggaeton, breakbeat, gqom a bass. Můžeme se tak těšit na velice barvitou hudební produkci._____________________

Inverzi pořádá spolek Provoz, který spravuje i stejnojmenné kulturní centrum. Festival finančně podpořilo Statutární město Ostrava a Ministerstvo kultury. Kulturní centrum Provoz podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.