FESTIVAL INVERZE 2023

PONDěLí 28.8.2023 – SOBOTA 2.9.2023

FESTIVAL INVERZE 2023

Festival Inverze se vrací! Letos se uskuteční od pondělí 28. srpna do soboty 2. září a již pošesté představí spoustu knižních novinek, ty nejzajímavější autorky a autory, bohatý hudební program i řadu diskuzí a besed.
 
Kompletně popsaný program naleznete na www.festivalinverze.cz/ucinkujici-program
 

PROGRAM

Z literárních hostů na festivalu vystoupí Erik Tabery, Klára Vlasáková, Jan Němec, Jiří Padevět, Pavel Klusák, Linda Bartošová, Apolena Rychlíková, Petr Hruška, Ivan Motýl, Jan Těsnohlídek, Alžběta Stančáková, Adam Borzič, Elena Pecenová, Roman Polách, Aleš Kauer, Mary Nedory, Jakub Šponer, Tereza Matějčková, Simona Bohatá, Šárka Homfray, Daniel Hradecký, literární skupina Harakiri Czurakami, Marcela Poláčková, Pavel Šplíchal, Jan Bělíček, Eva Klíčová, Petr Váša, Ondřej Hrabal, Alžběta Göbelová, Jan Dvořák, Jana Macečková, Jarda Konáš, Ondřej Štindl, Anna Beata Háblová či Pavel Pospěch.
 
Co se týče koncertů, festival přivítá kapely Role, Bibione, Cringe Prince, Panenské Plameny, Hothouse a výběr ostravských DJs známých jako Spektrum.
 

KDE?

Nejčastěji se budeme potkávat v Kulturním centru Provoz u nábřeží řeky Ostravice. Najdete ho na adrese Kostelní 24 – kousek od Sýkorova mostu. Část programu se uskuteční také ve Antikvariátu a klubu Fiducia a Centru Pant. 
 

DĚTSKÝ PROGRAM ZDARMA

Letos myslíme také na ty nejmenší a ve spolupráci s Centrem PANT připravujeme sobotní pohádkový program pro děti, který se odehraje v oblíbeném Pavilonu na Černé louce. Konkrétně se bude konat v sobotu 2. září dopoledne a dostanete se na něj zdarma – bez akreditace. 
 

AKREDITACE

Základním znakem našeho programu je pestrost. Také letos vystoupí známé autorky a autoři i nadějní debutanti, skvělí publicisté i hudební interpreti napříč žánry. V prodeji je také několik druhů akreditací, kdy si můžete vybrat podle toho, jakému programu dáváte přednost.
 
 
 
_____________________
 
Festival Inverze pořádá spolek Provoz, který spravuje i stejnojmenné kulturní centru. Inverzi finančně podpořilo Statutární město Ostrava a Ministerstvo kultury.
Kulturní centrum Provoz podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.