Dno | buchty/nouze | Hardlover & the Eggwarriors

PáTEK 22.12.2023

ZAČÁTEK 20:30

Tento rok pořádáme vánoční večírek plný hudby. Uvedené kapely jsou s Provozem neodmyslitelně propojené a polaskají vaše vánočně naladěná ouška dávkou pohody a ne(míru). Vstupné dobrovolné.

DNO

Jakoby Orlová přála růstu potemnělých intepretů a umělců. Orlovská kapela Dno hraje poctivý hardcore říznutý příměsí crustu, ema i screama. Skupina libozvušný libozvučný sound a nedrží se ve škatulkách tam toho nebo onoho žánru. Výsledkem je hmatatelně hutná a sebevědomá muzika s naléhavým a temným zabarvením, která jakoby odráží shony, strachy, schízy i hněv. Na bubny hraje náš provozní, dramaturg a produkční Tom.

buchty/nouze

V jejich zvuku a aranžích pocítíte cosi naivního i znepokojivého zároveň. Kytára Kvanovské (Kvan z Tilikum, často viděn na baru v NOXu, neodmyslitelný člen ostavské DIY scény a kamarád) hlučnosti se střídá s cinkavějšími vlnami a jemnými pasážemi, kdy éterem letí téměř dětsky nevinné vokály Lin Wojnarove (provozácka dramaturgině a produkční, djka, Gin&Platonic) a Beáty Majtanové (kamarádka, hudební entuziastka, zdatná recitátorka), à la TAMARA na steroidech. Vlivů je v hudbě cítit dost, ale osobitost téhle skupiny je nakonec všechny smaže. Texty jsou jednoduché, ale klidně do nich skočíte a dna se nedopátráte. Rytmus jistí Tomáš Kotásek z At Bona Fide.

 

Hardlover & The Eggwarriors 

H.&.T.E. je nový elektronický projekt Jakuba Černého (kurátor festivalu Luft a galerie Provoz, produkční, dramaturg, zvukař), Karla Jančíka (zakladatel labelu Korobushka Records, který sídlí na Provozu) a Radima Studeného, který je fúzí techna a punku. Eklektický elektro punk s tepajícím beatem a podmanivými texty má za cíl rozhýbat i ty nejotrlejší posluchače. Živá vystoupení jsou směsí absolutní na krev pochodující bouře.

 

_____________________
Kulturní centrum Provoz podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.