Čaba Laciga | Edúv Syn

PáTEK 24.11.2023

ZAČÁTEK 20:00

Edúv Syn 

Import solidního trapového náseru zpoza východní hranice české kotliny. Edúv Syn je jako zkušený doktor, který diagnostikuje nemoci individuální i společenské, přičemž se z nich sám léčí. Jeho temná rapová poezie pak funguje jako terapie pro všechny, kteří si na to někdy připadají sami. Texty stojí na aktuálním někdy zasněném soundu i lidských problémech, jež mnohdy působí nelidsky a absurdně. Tohle bude mnohem více než koncert.

   

 

Čaba Laciga

Nezařaditelný interpret, který prožívá svou bezstarostně-bonvivánskou verzi života po svém – a v jeho hudbě to je znát. Místy jde do rapu, ale někdy připomíná jakýsi psych-pop a street beat mixnutý s potemnělou diskotékou i minimalem. Možná si při poslechu okrajově vzpomenete na noisové Autolux nebo elektro-rockové Phantogram, leč je to jen špička ledovce. Textově pak Čaba Laciga reflektuje velice intimní i odcizené momenty zároveň s nekonečným hledáním vlastní identity v rozbitém světě romancí a mezilidských šelestů.

  

_____________________

Kulturní centrum Provoz podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.