BERLIN MANSON | ATOMIC CANDY CREEPS | JACK THE HIPPER

PáTEK 19.5.2023

ZAČÁTEK 20:00

BERLIN MANSON

Z karanténní nudy se vyloupl jeden z nejpozoruhodnějších projektů CZ/SK scény. Berlin Manson se s tím nemažou a přes satirické texty jsou smrtelně vážně dobří. Jejich synthpunk spojuje hutnou elektroniku a temný undergroundový zvuk různých instrumentů do originální směsky tanečně-industriální muziky. Koncerty Berlíňanů pak definuje vtahující živelnost a nehynoucí zápal. Nejnovější počin k poslechu je EP Život končí keď máš trinásť (2022), který vám dá dokonalou představu toho, co vás čeká live.

 

 

ATOMIC CANDY CREEPS

Tahle parta si vytvořila hudební explosionalismus namíchaný se starými NIN a zvuky továrny na brzdové destičky. Posluchači se dočkají řádného hudebního dýmu, jenž je uvede do vlnových délek, o nichž předtím neměli ani tušení. Sonická rovina cukrátek je blízká atomovému výbuchu, který emituje velkou radost z tvorby a z muziky jako takové. Atomic Candy Creeps jsou zkrátka hlučná autentická noisy synth kapela a budou skvělým supportem pro vy-víte-koho.JACK THE HIPPER

Hypnotická brněnská partička věrná zvuku klasických post-punkových šlágrů. Komplexní texty jsou posílány prostorem s ledovým klidem a hlubokým hlasem, přičemž je pohání šlapající rytmická sekce a občasné kytarové výbuchy shoegazových rozměrů. Jednotlivé vály se pak často kumulují jeden přes druhý a vytváří smyslově omračující frekvenční vlnu. Kapela má na triku album Songs for David (2018), ale avizovala novou desku nedávno vydaným singlem „Norilsk“, který vyšel jako session ze studia FaVU.