BÁSNICKÝ TROJKŘEST – CHALEPLIS | BERÁNEK | HRABAL

PáTEK 5.5.2023

ZAČÁTEK 19:00

BÁSNICKÝ TROJKŘEST – CHALEPLIS | BERÁNEK | HRABAL

Zveme vás na trojkřest nakladatelství Bílý Vigvam, který proběhne 5. května 2023 na domácí půdě, tedy v Kulturním centru Provoz, konkrétně v nově zpřístupněném klubovém prostoru v přízemí.

Jedná se o dlouho očekáváný debut Vojtěcha Beránka nazvaný Fotopast, a také debut Vasiliose Chaleplise s tajemným názvem Flavedo. Ondřej Hrabal je už zkušený básnický matador, jeho nová kniha Přenašeči závěsů představuje autorovu již třetí vydanou sbírku. 

 

Vasilios Chaleplis

patří mezi organizátory a propagátory literárního života v Ostravě. Spoluzaložil kulturní platformu Harakiri Czurakami a spolupořádá mezinárodní literární festival Inverze. Také je jedním z autorů knihy 111 míst v Ostravě, která musíte vidět mapující dynamiku ostravského života. Jeho básnické texty jsou zastoupeny v antologiích, sbornících i v prvním ostravském poeziomatu. V současné době studuje doktorský program Teorie a dějiny české literatury. Jako hudební producent vystupuje v elektronických projektech Phil Lemon a chalapeño. V dubnu 2023 mu jeho domácí nakladatelství, které založil s Honzou Dvořákem, vydá básnický debut Flavedo.

 

Vojtěch Beránek

vystudoval bakalářské studium psychologie, ukončil 5. rok daseinsanalyticky orientovaného terapeutického výcviku, jehož fenomenologický pohled se promítá do jeho tvorby. Publikoval dvakrát básně v revue Protimluv, dále ve sborníku současných mladých autorů Harakiri nebo se staršími autory ve sborníku U Terflerů. Jeho texty lze nelézt rovněž v rámci elektronických médií, např. na webu nedelnichvilkapoezie.cz nebo na webu vydavatelství poli5.cz. V dubnu 2023 mu vychází básnický debut Fotopast.

 

Ondřej Hrabal

je autorem básnických sbírek Nezkoušej se usmát (JT’s, 2019), Racci (JT’s, 2020) a Přenašeči závěsů (2023). Dále mu vyšla sbírka básní pro děti Tasemnice hledá byt (Host, 2022). Je mistrem ČR ve slam poetry za rok 2018 a působí v kapele Bartleby.

Vystudoval filozofii, anglickou filologii a aplikovaná ekonomická studia v Olomouci. Ve Španělsku a Anglii studoval filozofiii a tvůrčí psaní. Podílí se na organizaci kulturních akcí (literární festival Inverze, Letní filmová škola).Vasilios Chaleplis

Vojtěch Beránek

Ondřej Hrabal