Vinyla: dné (křest alba Basic Living) | DÝM

PáTEK 20.10.2023

ZAČÁTEK 20:00

Dné

Jeho album These Semi Feelings, They Are Everywhere přišlo jako zjevení a Ondřej Holý aka dné od roku 2016, kdy deska vyšla, nikdy úplně nezmizel, byť další řadovky jsme se dočkali až letos v červnu. Album Basic Living ohlásil singl Traps in My Feet, na kterém hostuje slovenský producent FVLCRVM, a který potvrzuje, že dné zůstává doma v oblasti ultrakřehké, introvertní a stále vlídnější ambientní elektroniky, která neuspává, ale naopak jitří. „Poslední věc, kterou bych chtěl, je, aby lidi byli z mé hudby smutní,“ říká dné v nedávném rozhovoru pro portál c-heads. Nové album přináší ten nejpádnější důkaz. Radujme se.

   

 

Dým

Hudbu Dým jste mohli zaregistrovat třeba na sampleru Sing Sing Soundsystem Vol. 3, pražsko-berlínský kolektiv ale stejně tak rád spolupracuje, jako mlží kolem toho, kdo dělá to a kdo zas tohle. A tohle jsou lidé kolem ilustrátorky LBK. Debutové EP jsme doporučovali slovy o zvuku a náladě, které krásně a povědomě kolísají, jako emoce při nedobře naordinovaných psychofarmacích. Oč divočejší afterparty, o to hůře se uniká do snů a je třeba prožívat je v (polo)bdělém stavu. Hudba na pomezí razance a unikavosti, postpunk vznikající z úzkostí. „Usínání těžší než dostávat se z teplý vany.“

 
_____________________
 
Akce je součástí projektu Hudebních cen Vinyla. Projekt Hudebních cen Vinyla se koná za finanční podpory statutárního města Brna, Ministerstva kultury ČR, Jihomoravského kraje, Státního fondu kultury ČR a hlavního města Prahy.