Rozsáhlý blok budov hned za vstupní branou dolu byl postaven v 50. letech 20. století, kdy bylo zapotřebí odbavit větší množství pracovníků. Horníci tudy vstupovali na směnu, v horních sálech se převlékali do fáraček a nadzemním mostem směřovali k těžní věži a dolů do podzemí. Po skončení směny se v Nových koupelnách sprchovali a převlékali do čistého. Fasáda s keramickým obkladem je typickým ostravským architektonickým prvkem té doby. Vstupní foyer za vrátnici okouzluje tvaroslovím bruselského stylu.

 

 

V Nových koupelnách působí Provoz Hlubina od května 2013 do doby, než bude dokončena rekonstrukce dalších budov v čele se Starými koupelnami. Ze zanedbané budovy jsme nejdříve vymetli tunu prachu a přes složité podmínky zde pořádáme řadu akcí.

 

V Nových koupelnách najdete tyto prostory:

Dvojice sálů v horním patře (každý 400m2) - zrcadlové sály s meziprostorem. Jeden světlý (dříve čistá šatna na civil), druhý tmavý s možností zatemnění oken (dříve šatna na hornické montérky zvané fáračky). Výstavy, koncerty, divadlo, film...

 

 

 

Pracovní sály v prostředním patře - nižší vykachlíkované prostory, dříve hornické sprchy. Členité patro nabízí různě velké prostory k libovolnému využití. V průběhu roku 2014 tady vybudujeme první ostravskou DIY dílnu.

 

 

 

Máte zájem se podílet na aktuálních aktivitách v Nových koupelnách nebo zde ve spolupráci v Provozem Hlubina uspořádat akci? Kontaktujte nás na provoz@provoz.net

 

 Zpět na předchozí stránku