diplomky

 

20. výstava diplomek studentů Fakulty umění Ostravské univerzity v Nových koupelnách Dolu Hlubina bude k vidění od pátku června od 17:00 do 1. srpna 2014. Jedním z kurátorů je František Kowolowski, který s instalací v netradičním výstavním prostoru jistě neměl lehkou práci. O výstavě se zamýšlí ve svém kurátorském textu..:

 

"Bylo by přinejmenším vhodné zamyslet se tomto textu nad povahou a charakteristickými vlastnostmi tvorby v současném umění, a to především ve vztahu k institucionálnímu rámci, který zároveň, i když jen dočasně, podmiňuje směřování studentů uměleckých oborů. Každá výstava diplomových prací se snaží znovu zodpovědět elementární otázky umělecké praxe a současného světa. Je to pomyslná startovní čára nastupující generace. Toto rozjímání je jen hrubým výčtem interpretačních možností, jež přináší současné umělecké prostředí."

 

Své diplomky vystaví devatenáct studentů: David Antas (kresba), Tomáš Bečka (sochařství), Martin Bukovan (kresba), Hana Čichoňová (intermédia), Kateřina D. Drahošová (malba) osef Kleiner (malba), Alena Kremerová (nová média), Lenka Martincová (malba), Hana Maulerová (grafika), Václav Pazdera (malba), Vojtěch Pochop (grafika), Libuše Praáková (malba), Veronika Pražanová (kresba), Jitka Rufferová (kresba) Žaneta Sobotková (grafika), Barora Štěpánová (grafika), Dagmar Václaviková (nová media), Kristýna Vlčková (malba) a Kateřna Vojtěchová (sochařství).

 

Výstavu zahájí Doc. PhDr. Zbyněk Janáček, děkan Fakulty umění Ostravské univerzity, a doc. MgA. František Kowolowski.
Výstava potrvá do 01.08. 2014, od 12 do 18h  pondělí – pátek , víkend přes festival Colours of Ostrava.
Pořádá Fakulta umění Ostravské univerzity ve spolupráci s PLATO a Provozem Hlubina.
 

Foto Roman PettFoto Roman PettFoto Roman PettFoto Roman PettFoto Roman PettFoto Roman PettFoto Roman PettFoto Roman PettFoto Roman PettFoto Roman PettFoto Roman PettFoto Roman PettFoto Roman PettFoto Roman PettFoto Roman PettFoto Roman PettFoto Roman PettFoto Roman PettFoto Roman PettFoto Roman Pett
 Zpět na předchozí stránku