"V Hlubině těla - v Hlubině prostoru"

 

Nové koupelny - zkušebna 

Významné divadelní osobnosti Miřenka Čechová a Radim Vizvary (jejich úspěchy níže) povedou na Hlubině týdenní dílnu se studenty tance ostravské Janáčkovy konzervatoře. Na výstup jejich site-specific projektu se můžete podívat na Hlubině v pátek 6. června 2014 od 16:30. Tento site-specific projekt je první spoluprací Provozu Hlubina a souboru Tantehorse: physical mime company a jsme na něj patřičně hrdí.

 

Taneční site-specific na Hlubině

Čím se dílna inspiruje? Co budou zkoumat? Bude to zejména vliv prostoru na tělo tanečníka a hledání odpovědí, jak ovlivňuje výška, rozloha, architektura, materiál, půdorys, členitost, světlo a atmosféra prostoru tanečníka v tvůrčím procesu. Jak se mění tělo a ve vztahu k dalším tělům v prostoru? V Ostravě nevzniká mnoho site-specific projektů, proto se přijďte podívat na Hlubinu, jak tento formát uchopí místní studenti pod vedením světaznalé Miřenky a Radima. Hledání tělesného slovníku a vnitřního příběhu těl ve vztahu ke geniu loci dolu Hlubina.

 

Miřenka Čechová (námět, režie, hraje)

Absolventka Taneční konzervatoře, DAMU obor Alternativní divadlo a HAMU obor Nonverbální divadlo, doktorát Režie v mimickém divadle. Spoluzakladatelka souborů Tantehorse: physical mime company, fyzického a tanečního divadla Spitfire company a Mezinárodního festivalu Nultý Bod.
 
Na svém kontě má již více než patnáct autorských a spoluautorských představení, např. Salome, Dark Trilogy, Chaplinův Proces, Hlas Anne Frankové, S/He Is Nancy Joe atd. Držitelka několika prestižních mezinárodních cen, např. Herald Angel Award Fringe festival Edinburgh 2013, The Best of Dance 2012 by The Washington Post, Helen Hayes Award, USA, Fulbrightova stipendia
 
Kromě režie, choreografie a performingu se věnuje pedagogické činosti na HAMU v Praze a vede
master classes v Evropě a v USA.
 

Radim Vizvary

Absolvent Hudební a taneční fakultu AMU v Praze. Spoluzakladatel souboru fyzického divadla Tantehorse, zakladatel a  ředitel mezinárodního festivalu pantomimy MIME FEST a  mezinárodního festivalu pouličního divadla Komedianti v ulicích.
 
Vizváry patři mezi nejvýraznější osobnosti současného mimického divadla v Evropě. Své pedagogické zkušenosti uplatňuje jak na své mateřské univerzitě AMU, tak na Die Étage v Berlíně a jinde v zahraničí, kde pravidelně vede master classes a workshopy. Na svém kontě má víc než  25 autorských a  spoluautorských představení a více než 15 pantomimických krátkých vystoupení.
 
Je držitelem mezinárodní ceny „Perla“ za herecký výkon a mnoha dalších ocenění (EU, USA).
  

Shrnutí

Miřenka a RadimmIřenka Čechová v Edinburghu

Miřenka Čechová a Radim Vizvary, zakladatelé souboru Tantehorse, mají bohaté zkušenosti s vedením workshopů a master classes po celém světě. Oba získali Ph.D a jsou pedagogy na Akademii Múzických Umění v Praze, v oborech Autorská tvorba a Mime Corporeal, vedli ročníky a semináře na školách: American University (Washington D.C.), Die Etage (Berlin), Poly Prep, Art Department (New York), University of Tampa (Florida), Mercerburg Academy (Pensylvanie), Modern Mime School Warsaw (PL), Academy of Fine Arts Helsinki (F) a na řadě mezinárodních festivalů. Oba jsou aktivními performery, režiséry a choreografy.

 Zpět na předchozí stránku