2. 6. 2016 v 18:00 CINEPORT

 

PLATOvideo07 – válka VERNIŠÁŽ

 

Sedmé pokračování cyklu PLATOvideo, vymezeného zpětnými reinterpretacemi stěžejních momentů z naší moderní historie, se nezabývá pouze konfliktem 2. světové války, ale i otázkou dlouhodobého a opakujícího se rozporu v etice moderní společnosti.

 

Tento fenomén ilustrují videa Marine Hugonnier a Clemense von Wedermeyera. Ve filmu francouzské umělkyně Marine Hugonniere "Ariana" (2003) se filmový štáb neúspěšně pokouší shlédnout z výšky afgánského pohoří Hindu Kush na krajinu, její minulost i budoucnost. Film "Muster (Rushes)" (2012) německého umělce Clemense von Wedermeyera sleduje v třech časových údobích osudy původního benediktinského kláštera v Breitenau (nedaleko Kasselu), který v průběhu 20. století sloužil jako věznice, koncentrační tábor, dívčí internát a nakonec psychiatrická léčebna.

Cyklus PLATOvideo v tomto roce kurátorsky připravuje Jen Kratochvil. Formát tvoří kontinuální projekce dvou filmů/videí v suterénních sálech Trojhalí Karolina, které mohou návštěvníci zhlédnout kdykoliv během dne zdarma. Cyklus je zahájen komentovanou projekcí ve filmovém centru Cineport (Důl Hlubina).

PLATOvideo07 – VÁLKA

03.06 — 07.08.2016
→ vernisáž 02.06.2016 od 18 hodin v Cineportu
Trojhalí Karolina – suterén
kurátor Jen Kratochvil

fb/event

plato-ostrava.cz/platovideo07-valka

 

 Zpět na předchozí stránku