16:00  / blok krátkých filmů

 

Rodinná pouta / Family ties

 

77 min, HD

Různé jazyky

Titulky: české / English

 

Rodiče mívají svoji pravdu. Ať už se však jedná o představy o synově coming outu nebo odívání zesnulé dcery, občas se jejich názory rozchází s náhledem okolí. V šestici snímků o rodinách neúplných i šťastných, alternativních i tradičních jde tak hlavně o to, aby všichni došli ke společnému porozumění a respektu.

 


 

17:30  / dokument + beseda

 

Freedom to Marry

 

USA, 2016, 86 min

angličtina

Titulky: české

Režie: Eddie Rosenstein

 

Kampaň, která se před 32 lety někomu mohla jevit jako nerealizovatelná, se v průběhu let stala jedním z nejdůležitějších bojů za práva LGBTQ komunity v celosvětovém měřítku. Napínavý dokument o posledních dnech, kdy se v USA rozhodovalo o uzákonění manželství osob stejného pohlaví, přináší bezprostřední svědectví o vytrvalosti a odhodlání, jenž je pro Českou republiku velkou inspirací.

 

O institucionalizaci stejnopohlavních svazků, stejnopohlavních rodinách a potenciálu zavedení manželství pro všechny bude po projekci filmu The Freedom to Marry (Manželství pro všechny, USA 2016) debata moderovaná Alešem Rumpelem, předsedou Mezipater. Mezi hosty přivítáme Marka Zlého (gayman roku 2012 a aktivní LGBT osobnost), Vladimíra Štvrtňu (dramaturg České televize v Ostravě) a Zdeňka Nytru (nově zvolený senátor za TOP09 v Ostravě).

 


 

19:30 / blok krátkých filmů

 

O vraždách, medvědech a lidech / Of Murders, Bears, and Men

 

VAROVÁNÍ: EXPLICITNÍ OBSAH

 

74 min, HD

Různé jazyky

Titulky: české English

 

Svět, ve kterém chodí lidé oblečení pouze v latexu. Zhýralé nastávající matky, prožívající vášnivou lesbickou avantýru. Pohádka, v níž je princezna drag queen a zlá čarodějnice černoch s velkým penisem. Vlkodlak mstící se ruské homofobní společnosti? Krvelační plyšoví medvědi? Nic z toho není v této divoké jízdě věnované žánru trash nemožné.


 Zpět na předchozí stránku