23. 6. 2015 v 19.00

Ozvěny Famufestu - Zprava Zleva

Vstupné: 50 Kč

  

FILMY:

Parádně pokecal
Tomáš Pavlíček (77 min)
Absurdní a stylizovaná komedie o pětadvacetiletém Štěpánovi – je to sympaťák, ale také trochu budižkničemu, který ze všeho nejvíce tápe. Když ale při práci v call centru naváže kontakt s tajemnou a vyrovnaně působící Marií, je přece jen vytržen z letargie. Hravě pojatý snímek se točí okolo mladých hrdinů plných nejistoty, kteří se však snaží dostat z ubíjejících stereotypů.

Amanitas
Jakub Šmíd (22 min)
Do prostoru bývalého vojenského prostoru je nepovolaným vstup zakázán. Zdejší letiště je místem, kam utíkají před světem potížista Robin a “já už nejsem malej” Vojta, nevlastní bráchové z dvou odcizených rodin z nedaleké vesnice. Jedno dobrodružství se zvrtne a v sychravý podzimní den se do jejich prostoru vydávají matky obou chlapců. Nedobrovolná trojice spojenců musí najít Vojtu, než se klukovina změní v tragédii.

Punch a Judy
Martin Máj (6 min)
Temná groteska a metafora o vztahu mezi hercem a jeho loutkami. Důležitým prvkem je objekt a jeho matamorfózy.

Světlík
Alžběta Kovandová (9 min)
Malý dům na dvoře většího domu. Malý byt, který má jen jedno okno. Okno vedoucí do světlíku.
Do jaké míry můžeme ovlivnit, co se děje u sousedů a do jaké míry se tím necháme ovlivnit my sami? Je správné zasahovat do soukromí někomu, kdo o to nestojí?

Kremličkiana - Léto s básníkem Vítem Kremličkou
Michal Böhm (22 min)
Iniciační cesta básníka undergroundu natočená na filmový materiál Super 8 mm metodou spontánního filmu. Rozpravy o domově, bohatství a chudobě, ale i o rybách nebo pračurácích a Hildegardě z Bingenu. Autoři se pokusili zprostředkovat své dojmy z léta 2013 stráveného ve společnosti barda.

 

www.famufest.cz   www.facebook.com/famufest

facebook event

 Zpět na předchozí stránku