13. 6. 2015 12.00 - 15.00

Dokumenty FAMU na CHEECHAAK FESTU

Doprovodný program hudebního festivalu CHEECHAAK v kině Cineport!


FILMY:

Putování jedné kachny za sny
Petra Nesvačilová, 10 min
Kachna bloudí továrnou na peří, pozoruje práci strojů, dělníků a dělnic, kteří dovezený materiál proměňují v náplň nejměkčích polštářů, unášeni prachovým mrakem do světa filmového snu.

O topánki
Rozálie Kohoutová, 13 min
Autorka přijíždí do romské osady na východním Slovensku natočit reportáž o školce pro romské děti. Holčička Laura nemůže jít do školky, protože nemá botičky. Autorka kupuje botičky a sleduje, co se stane. Film je o našich rozdílných přístupech k pomoci, dětem, potažmo ke vzdělání.

Inverze
Tereza Freyová, 11 min
Film o ostravském vzduchu. Jako treska v řece Hudson vystoupí i Jarek Nohavica! Ve filmu se vůbec nekouří, tak se nebojte.

Radost
Lukáš Kokeš, 15 min
Film o víře, poznání, vášni, lásce a radosti v jednom dni ze života myslivce. Postup práce položení oběti na cestě člověka k pochopení všehomíra.

Kdo chce zabít Ashley
Bohdan Bláhovec, 20 min
Malá povrchní reportáž z velkého povrchního světa českého pornobyznysu.

Leaving Istanbul
Petr Hátle, 25 min
Literárně-filmová zpověď mladého tureckého intelektuála, obyvatele Istanbulu, symbolického prostoru mezi Východem a Západem, megalopole s 12 miliony obyvatel. Jak se zbavit vlastních emocí, které přinášejí jenom nejistotu a utrpení? Pomůže starý dobrý Friedrich Nietzsche, ateismus, alkohol, popmusic, změna pohlaví?

Mentální Troglodyt
Viola Ježková, 20 min
Mentální troglodyt je osobním filmovým komentářem k volbě prezidenta ČR v roce 2013. Rozhodování mezi jedním či druhým kandidátem je spíše rámcovou kulisou. Pozornost je věnována konfrontaci dvou politických postojů.

 

facebook event

 Zpět na předchozí stránku