15. 8. 2016 kino CINEPORT 20:00 - 23:00

 

Projekce filmu ZOO

 

Nový film ostravské rodačky Terezy Kovářové v exkluzivní předpremiéře v kině Cineport Hlubina.
Buďte prvními diváky filmu, potkejte tvůrce a sdílejte své názory v následné diskuzi s režisérkou.


Film Zoo ostravské rodačky Terezy Kovářové se odehrává na jedné cestě vlakem na trase Ostrava-Praha. Projekce filmu oživí nádraží a kulturní centra. Akce doprovází stand-up show Underground Comedy, kterou s filmem propojuje herec a komik Tigran Hovakimyan.

 

Tereza Kovářová je mladá režisérka, která letos uvede do kin svůj druhý středometrážní film s názvem „ZOO“. Tereza pochází z Ostravy, a právě proto si pro první projekci v rámci předpremiérové tour vybrala své rodné město. Film ZOO se navíc odehrává na trase Ostrava – Praha, tudíž i putování filmu začne právě v ostravském kulturním centru Hlubina už 15. srpna. Kino Cineport bude hostit nejen projekci a tvůrce filmu, ale program nabídne i stand-up show Underground Comedy.

 

Vybraná vlaková nádraží se díky site-specific distribuční strategii filmu v promění v otevřená letní kina. Magisterský film Terezy Kovářové s názvem ZOO si pro začátek své distribuce vybral netradiční způsob projekcí, které zpřístupní jinak uzavřená místa. Partnerem projektu jsou České dráhy.
„Na jeden den otevřeme prostor jindy lidem nedostupný. Promítat budeme na nádražích v Praze, Olomouci, Brně, Českých Budějovicích, Pardubicích, či v Plzni. Navštívíme ale i místa, která k sobě pojí příběhy a komunity lidí, kteří se o ně starají. Taková jsme našli například v Ostravě, Prachaticích nebo třeba i v Sezimově Ústí,“ prozradila režisérka filmu Tereza Kovářová. „Spojit chceme to, co nás baví - film a živá show s jedinečnou atmosférou genia loci zajímavých míst.“

 

Film Zoo je jejím dalším šedesátiminutovým počinem. Tereza ve svých filmech ráda pracuje s neherci a dokáže na maximum využít prostředky, které má k dispozici. Zoo má undergroundovou atmosféru, nejistý pocit, že něco není v pořádku, a zároveň humor, jenž vychází ze všem dobře známých situací, které zažíváme při cestování vlakem.

 

Večer doplní stand-up show Underground Comedy. Pojítkem k projekci filmu je tak živé vystoupení herce Tigrana Hovakimyana a dalších komiků, kteří vystupují sami za sebe a jejich humor nezná tabu. Znát je můžete ze Stream.cz nebo z televizního pořadu Comedy Club. V Ostravě se můžete těšit na Honzu Geryka, Adama Balažoviče a spisovatele a novináře Miloše Čermáka.

 

Projekce filmu ZOO a stand-up show Underground Comedy startují 15. srpna 2016 v prostoru Cineport Hlubina ve 20:00.
Vstupenky v síti Goout.cz.

 

Omezená kapacita 60 míst!

Vstupné: 80,- Kč

fb/event

 

 

 Zpět na předchozí stránku