Kulturní spolek Jeden svět Ostrava spolu s 11. ročníkem Ceny Pavla Kouteckého představuje výběr těch nejzajímavějších českých dokumentárních filmů. Projekce bude doplněna o krátkometrážní dokumenty a následné pofilmové diskuse.

 

Vstupenky zde.

 

16/6 19:00, 80 Kč

H*ART ON

o vztazích, muzeích a tvůrčí erekci, která ne vždy končí happyendem. Hravý, provokativní a vizuálně sytý film o strastech moderního umělce. H*ART ON je slovní hříčkou spojení hard on - erekce, heart- srdce a art - umění. Věren názvu se divák filmu místy ocitá uprostřed křížové palby stříkajících ňader a penisů. Časté sexuální motivy v tvorbě portrétovaných umělců však cíleně provokují k úvahám o povaze a významu současného umění.

 

17/6 19:00, 80 Kč

FC Roma

Nedávno nastoupil do nejnižší české fotbalové soutěže nový tým, děčínský klub okresního přeboru TJ Junior Roma, který je složen převážně z romských hráčů. Přestože každý fotbalista a fanoušek zná kampaň UEFA proti rasismu, naprostá většina týmů odmítla proti TJ Roma nastoupit. Díky tomu ale klub vyhrál většinu zápasů kontumačně. Dokumentární tragikomedie nominovaná na Ceny české filmové kritiky i Českého lva o týmu, který si téměř nekopl do míče, ale málem vyhrál ligu.

 

 Zpět na předchozí stránku