O nás

Provoz funguje v bývalém černouhelném dole Hlubina. Ten se, díky dlouhodobé aktivtě spolku Hlásím se k továrně (od 2009) a spolupráci s DOV zrekonstruoval a v pěti budovách poskytuje od roku 2015 zázemí pro umění, kulturu, aktivity neziskového charakteru, spolky a další iniciativy, které zajímá místo, ve kterém žijí a chtějí jej aktivně měnit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V roce 2011 jsme s Dolní oblastí Vítkovice vypracovali projektovou žádost o dotaci z prostředků EU. Tato žádost uspěla a budovy prošly rekonstrukcí a nyní mají Ostravané i lidé z blízkého a vzdáleného okolí k dispozici ateliéry, hudební zkušebny s nahrávacím studiem, filmové centrum s kinem, učebny, univerzální sály vhodné pro divadlo, pohybové aktivity a další zázemí pro vzdělávání, tvorbu a společenský život v srdci Ostravy na celkem 4000 metrech čtverečních. Více informací najdete v sekci PROSTORY.


Od roku 2010, kdy se v souvislosti s kandidaturou Ostravy na titul Evropského města 2015 začal stávat plán na vytvoření kreativní čtvrti realitou, se kolem Provozu Hlubina vytvořil inspirativní tým složený z kulturních promotérů, profesionálů i nadšených aktivistů, kteří se na budování Provozu Hlubina podílí. Kdo jsme a jak se k nám přidat? Více v sekci LIDÉ.

 

Již nyní se můžeme pochlubit pestrou historií akcí uspořádaných v autentických industriálních prostorách. V areálu dolu Hlubina jsme od roku 2010 uspořádali nebo podpořili konání několika ročníků tvůrčího kempu Deepcamp, mezinárodního filmového festivalu Ostrava Kamera OKO, divadelního festivalu Dream Factory Ostrava a dalších desítek menších i větších akcí různých žánrů, které si můžete připomenout v sekci ARCHIV.

 

V rámci péče o prostor, ve kterém působíme, jsme vymalovali přilehlý podchod, kterým návštěvníci dolu Hlubina a jednou ročně také festivalu Colours of Ostrava přicházejí, realizovali jsme také největší muralovou malbu na stěnu Národní kulturní památky v ČR a i dalšími aktivitami přispíváme ke zvelebení místa, které se po desítkách let znovu otevřelo veřejnosti. Podrobnějiší informace o plánovaných akcích najdete v sekci PROGRAM.

 

Provoz Hlubina jsme vybuduovali jako místo, kde mohou lidé realizovat své projekty, navazovat spolupráce a také se učit novým věcem. Proto se neostýchejte a ozvěte se se svými nápady. Jak na to najdete v sekci KONTAKTY.