24. - 26. 11. 2017 

 

Meat Design 2017

 

 

 

Seznamte se: Meat Design 3


Letošní ročník Meat Design se dělí na 3 výstavní části: Meat Design, Meat Market a Meat Art.

Meat Design, hlavní výstavní část, patří značkám, firmám a designérům, kteří se zabývají nábytkem, interiérovým designem a bytovými doplňky. Jejich expozice budou především výstavní.

Meat Market tvoří doplňkovou část přehlídky, kde autoři nabídnou svou tvorbu k prodeji. Ke koupi budou drobné bytové doplňky, papír, sklo, porcelán a šperk.

Meat Art potěší hlavně „náročného diváka“. Návštěvníci si tu v překvapivých prostorech prohlédnou netradiční instalace předních českých designérů. Jde o kurátorské výběrové projekty. Mezi vystavujícími se objeví i několik vítězů Czech Grand Design 2016, a to třeba Studio deForm, nebo Michal Bačák.
Meat Design se profiluje jako alternativa k velkým zahraničním řetězcům, které prodávají masově vyráběný nábytek. Více než stovka vystavujících předvede svou autorskou tvorbu v několika specificky zaměřených sekcích: Nábytek, Svítidla, Keramika, Šperk a Doplňky a dekorace.

 

Přednášky, workshopy a večerní párty
Meat Design nabídne také bohatý doprovodný program. Kromě tvůrčích workshopů se mohou návštěvníci účastnit přednášek, které se týkají designu. Na Dole Hlubina promluví například významný český architekt Adam Gebrian, nebo úspěšná česká designérka nábytku a svítidel Lucie Koldová. Ostravu při této příležitosti navštíví také Janek Rubeš a Honza Mikulka; ti na Meat Designu natočí další díl svého pořadu Honest Guide. Po celé tři dny bude v provozu dětský koutek s celodenním hlídáním a speciálním programem, který přivítají hlavně rodiče s malými dětmi. Sobotní program zakončí neformální večerní párty pro vystavující i návštěvníky.

 

Nevšední atmosféra inclusive: důl Hlubina
Industriální areál Dolu Hlubina v Dolní oblasti Vítkovice se během tří listopadových dnů promění v místo plné inspirace, talentů a radosti z krásných věcí. Akce se koná ve všech prostorách Dolu Hlubina, návštěvníkům se tak mimo jiné otevřou Staré koupelny, Kompresorovna, nebo Maryčka. Prostor doplní pop-up restaurace, chill zóna a filmové projekce v Cineportu.

 

Vstupenky: Kde a za kolik
Vstupenky lze koupit na webu goout.net. V předprodeji on-line stojí běžné vstupné 150 Kč, studenti, senioři a ZTP/P platí 100 Kč. Na místě je cena vstupenky 200 Kč. Děti v doprovodu dospělého mají vstup zdarma. Akreditace návštěvníků probíhá v kavárně Maryčka.

 

Partneři akce a kontakty
Meat Design Ostrava podpoří i letos řada významných partnerů. Finanční, mediální i organizační podporu poskytli mimo jiné: Mezinárodní visegrádský fond, Statutární město Ostrava, Moravskoslezský kraj, Dolní oblast VÍTKOVICE z.s., Hitrádio Orion, Stream.cz a další.
Kontakt: Karolína Skórková: karolina.skorkova@meatdesign.cz, kreativní ředitelka Meat Design Martin Lehocký: martin.lehocky@meatdesign.cz, výkonný ředitel Meat Design

 

www.meatdesign.cz

 

 Zpět na předchozí stránku