15. 6. - 15. 7. 2016

 

VERNISÁŽ A VÝSTAVA Lumitrix + Umprum

 

Lumitrix otevírá LumiAcademy
LumiAcademy je vzdělávací projekt technologického startupu Lumitrix, který vyvinul unikátní zařízení pro permanentní venkovní projekce, za který obdržel ceny Vodafone Nápad roku, Inovačná firma roku nebo Czech ICT Incubator.
Cílem LumiAcademy je seznámit studenty, profesionály i nadšence s tvorbou videomappingu v jeho nové, permanentní formě.
Permanentní videommaping je médium, umělecká instalace nebo nástroj, který po absolvování LumiAcademy budete moct využívat pro umělecké nebo komerční projekce na budovy i objekty.
Proměňme veřejný prostor v plátno, které dosud nikdo nepomaloval!

LumiAcademy a UMPRUM
Studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (Ateliér filmové a TV grafiky) měli jako první možnost absolvovat čtyřdenní workshop pořádaný v Provozu Hlubina v industriálním areálu Dolní oblasti Vítkovice, ve kterém si na provizorně i permanentně instalovaných projektorech Lumitrix vyzkoušeli, jak se s tímto novým médiem pracuje v reálném prostředí.
Po absolvování workshopu měli studenti UMPRUM měsíc na realizaci projekcí. Zadání ani žádná omezení studenti neměli, vše vychází jen z jejich představivosti, práce se světlem a z videomappingových principů.

Vernisáž a výstava
15. června v 21:00 začne vernisáž výstavy, během které odstartuje měsíc trvající projekce studentských animací. Projektory Lumitrix budou animace promítat na třech místech v DOV vždy od 21:00 - 4:00 až do 15.7.
Nevšední zážitek z noční procházky s mappingovým bonusem zaručen!

 

fb/event

www.lumitrix.eu

 


©Roman Petřiš©Roman Petřiš©Roman Petřiš©Roman Petřiš©Roman Petřiš©Roman Petřiš©Roman Petřiš©Roman Petřiš©Roman Petřiš©Roman Petřiš©Roman Petřiš©Roman Petřiš
 Zpět na předchozí stránku