Jarní dramaturgické políbení

 

 

Jemnozimní přestávka, určená k regeneraci a vstřebání minulé sezóny, je u konce.

Bouřlivými kroky se tak přiblížila sezóna nová, kterou jsme pro vás připravili ve třech pocitových fázích, zaměřených na tok lidské energie skrze celý rok. První fází se dá nazvat zrod a rozkvět. Zasazena do klíčící atmosféry nabuzeného jara, kdy se člověk probírá ze zimního spánku, udává své tempo hravostí, lehkostí, přírodními tématy či barevnou duhou nových maleb. Úvodní slovo si vzal tým Provozu a uctil Den ZeMě, který byl zaměřen od enviromentu, recyklační a up-cyklační formy workshopu či směnnou burzu sazenic, až po přednášky o světelném znečištění.

 

Den Země - přednáška Den Země - výměna sazenic 

 


Mezi mladou krev je třeba pouštět i trošku té hudební energie, proto následoval večírek Radia Wave, který doplňoval povelikonoční týden o notnou dávku čisté energie. Jelikož se na Provoze velmi často maluje po venkovních místech a jaro se klube o sto šest, uvěřejnili jsme, jak je naším zvykem, veřejnou výzvu k přepracování vstupní brány, domalbu podchodů a jejích vstupních portálů. V květnu se tak můžete těšit na barevnou akci, která bude trvat otevřeně až do poloviny měsíce. Na tento měsíc připravujeme ještě jednu novinku, která je stále ještě překryta pokličkou tajemna, ale bude o to víc lákavá. Můžu jen poznamenat, že to bude opravdu vidět. Během května bychom také rádi zrealizovali další kola veřejných výzev a možností zapojit se do dění u nás. Konkrétně půjde o letošní Deepcamp 3.0 či nový mural, na který se srdceryvně připravujeme během letních měsíců.

 

Jako takový poslední bonbónek jarní části dramaturgie Provozu Hlubina jsme pro vás připravili Den Dětí. Našim nejmenším je určen den plný akce spojený s výrobou loutek z použitých materiálů a další denní aktivity. Večer vyvrcholí v podobě podpory dětských domovů i konkrétních jedinců, kteří se nemají tak dobře jako děti s domovem. Akce s dlouholetou tradicí v ostravských kulturních místech a vytříbenou návštěvností lokálních nejen celebrit, ale i lidí, kteří se na výrobě kulturního obsahu v našem městě podílejí. To je Beats 4 Kids a tentokráte na Hlubině!

 

Aby toho nebylo málo, v červnu se můžete těšit na dvoudenní festival promotérské skupiny Chee chaak tips!, který nabídne průřez spektrem žánrů od elektronické hudby po hardcore.
Více upoutávka přímo od autorů:

 

Autor: Jakub Kostruh


 Zpět na předchozí stránku