Farej s nami! - VELKÁ PODZIMNÍ CYKLOJÍZDA

 

KDY: V sobotu 26. 9. 2015 od 16:00

KDE: Z Dolní oblasti Vítkovic, od Provozu Hlubina google/maps

KAM: Malá Kodaň, klub Dock

CO SI VZÍT: Hornické, či jiné tmavé oblečení vhodné pro fárání na kole (kdo nemá, nevadí)

www.ostravounakole.cz   facebook/event

 Kdo by neznal příběh tří havířů, kteří se prorubali z Ostravy až do Kodaně. Jak to ale s nimi bylo dál? Tři statní muži, Jaryn, Ruda a Vincek dorazili do zázračné země s názvem Dánsko, kde všichni jezdí na kole. A když myslíme všichni, tak všichni (děti, mladí i staří). Za těch dlouhých dvacet jedna let, co mezitím uplynulo, procestovali tito ostravští havíři celý svět. Na vlastní oči se přesvědčili, kde všude lidé jezdí na bicyklu. Myslíte, že je Dánsko jediný cyklistický stát? Ba naopak!

Když se havíři vrátili do svého rodného kraje, rozhodli se zvěstovat o cyklo-situaci ve světě a přimět své spoluobčany, sousedy, přátele a rodinu využívat kolo jako dopravní prostředek. Ostrava je sice město rázovité (jako jeho občané) a průmyslové, ale má také plno zeleně a krásné přírody. Chlapi věděli, že aby ulehčili přírodě, měli by Ostraváci vyměnit špinavé dopravní prostředky za kola. Vždyť všude možně po světě lidé jezdí na kole do práce, školy či jen tak pro zábavu, prohlašoval Jaryn a kamarádi mu dávali za pravdu.

Havíři se vrátili ze své daleké cesty zpět do rodné Ostravěnky. Nejdříve navštívili známou Dolní oblast Vítkovic a zavzpomínali na staré časy. Vincek byl nadšený, že lidem ukážou, jak je kolo super dopravní prostředek. Trochu se přitom nechal unést myšlenkami a opřel se do pedálů. A tak se nečekaně vydal na projížďku přes Masarykáč, kolem Cooltouru a dorazil až na nábřeží podél Ostravice. Nestačil se divit. Bylo to dokonalé místo pro vyjížďky na kole. Nabízelo tolik možností! Jaryn a Ruda jej brzy dostihli a sdíleli jeho nadšení.
"Malá Kodaň!" zvolal Ruda a havíři nadšeně přitakali. Pokud chcete i vy, milí cyklisté, poznat ono kouzelné místo, které pánům havířům připomíná Kodaň (město kol), vydejte se s námi na cyklojízdu a objevte krásy Ostravy! Ptáte se, zdali dokázali havíři ostatní přimět jezdit na kole? To zjistíte právě na cyklojízdě. Pozvěte své kamarády, rodinu či známé, ať se k nám připojí a jede nás co nejvíce!

Autorkou textu je Michaela Postupová

 

 Zpět na předchozí stránku